Obtěžování prachem, hlukem, pohledem, ale i depresivním stínem

Sousedé se nesmějí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat různými věcmi. Nový občanský zákoník tuto oblast zpřesňuje, ačkoliv vychází ze stávajícího stavu. Dozvíte se například, co sousedské právo rozumí pod pojmem imise.

Komentáře

Seznam advokátů podle zaměření, to je advokádo.cz. Potřebujete poradit ohledně tohoto tématu? Zadejte váš dotaz online právní poradně.

Zadat dotaz do online právní poradny »
1 | Petr @ | před osmi roky

Dobrý den.Obec na sousedním pozemku přistavila na prodejně jedno patro s dvěma vikýřovými okny,která přímo směřují proti vchodovým dveřím a částí zahrady-vzdálenost cca 20m.I když od začátku jsem byl proti i v písemné podobě a ústy starostky bylo přislíbeno,že tam okna nebudou.Ted se omlouvá,že na to zapomněla.Že už s tím nemůže nic dělat.Já a ani manželka se s tím nehodláme smířit,protože nikdo neví kdo nad prodejnou bude bydlet a 24hodin nás může kdokoliv pozorovat.Proto prosím o radu,jak postupovat a jestli máme naději,aby byly vikýře odstraněny.Děkuji.

reagovat

Připojte váš komentář!

Upozornění: Při odeslání právního problému v komentáři bohužel nejsme schopni zaručit kvalifikovanou odpověď. Pokud chcete komplexní a odborné řešení vašeho problému, využijte prosím online právní poradny.

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.