Fotit známé bez souhlasu už nejde. Další novinky občanského zákoníku

Nově budou moci podnikat už šestnáctiletí, také nepůjde nikoho úplně zbavit svéprávnosti. Na otázky čtenářů odpovídají právníci Dana Prudíková, Veronika Ryšávková a František Korbel, kteří se na přípravě nového občanského zákoníku podíleli. Podobu člověka lze zaznamenat jen s jeho souhlasem. Znamená to, že nemohu vyfotit kamarády na večírku, aniž budu mít jejich souhlas?

Komentáře

Seznam advokátů podle zaměření, to je advokádo.cz. Potřebujete poradit ohledně tohoto tématu? Zadejte váš dotaz online právní poradně.

Zadat dotaz do online právní poradny »
1 | Petr @ | před osmi roky

Dobrý den, mám dotaz týkající se zveřejňování fotografií. Když vyfotografuji sportovce během jejich soutěže (jde tady o tanec) a umístím tyto fotografie na svoje webové stránky, případně na sociální sítě, porušuji tím zákon? Z fotografií mi neplynou žádné peníze. Jen je na spodní části fotografie adresa mojí webové stránky. Někdy jde o tanečníky a tanečnice nejvyšší světové úrovně a někdy jde i o regionální soutěže s účastí méně známých tanečníků a tanečnic. Jak by se případně řešil nějaký spor o těchto fotografiích?

reagovat

Připojte váš komentář!

Upozornění: Při odeslání právního problému v komentáři bohužel nejsme schopni zaručit kvalifikovanou odpověď. Pokud chcete komplexní a odborné řešení vašeho problému, využijte prosím online právní poradny.

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.