Chat s advokátem: Ptali jste se, co si můžete dovolit na souseda!

Hádáte se o plot? Nevíte, komu patří hrušky pod stromem? Ničí vám soused nervy? Na tyto a další otázky z oblasti sousedských vztahů odpovídal advokát Mgr. Roman Moussawi. Nový občanský zákoník totiž dává jasná pravidla pro sousedské soužití.

Komentáře

Seznam advokátů podle zaměření, to je advokádo.cz. Potřebujete poradit ohledně tohoto tématu? Zadejte váš dotaz online právní poradně.

Zadat dotaz do online právní poradny »
1 | Jana Skalníková @ | před osmi roky

Oplocení mezi zahradami

Dobrý den, velmi by mě zajímalo, zda podle nového občanského zákoníku mohu nějakým způsobem donutit majitele sousední zahrady, aby postavil plot mezi našimi zahradami. Tady bylo zvykem, že vždy jeden majitel stavěl jednu stranu zahrady. Soused tam má vystavěné kůly, ale plot tam již není. Předem děkuji za zodpopězení dotazu! Skalníková

reagovat

2 | ANEŽKA SCHUBERTOVÁ @ | před sedmi roky

rada

Dobrý den chtěla bych se zeptat, můj spoluvlastník pozemku a rodinného domku neseká trávu na své části pozemku mohu ho nějakým způsobem donutit tráva je přerostlá a semení se na mou část zahrady.Předem dě­kuji

reagovat

Připojte váš komentář!

Upozornění: Při odeslání právního problému v komentáři bohužel nejsme schopni zaručit kvalifikovanou odpověď. Pokud chcete komplexní a odborné řešení vašeho problému, využijte prosím online právní poradny.

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.